Peter Louwman overleden

Peter Louwman overleden

Op 21 juli is Peter Louwman overleden. Peter was lid van de WLS. Net als andere leden van onze vereniging had hij interesse, kennis en passie voor de sterrenkunde en voor het instrumentarium dat daarin wordt gebruikt. Hij heeft een indrukwekkende collectie telescopen en andere optische instrumenten verzameld, als de ‘Louwman Collection of Historic Telescopes’ te bezichtigen in het Louwman Museum. Voor Peter ging het niet alleen om de objecten. De feiten en verhalen eromheen zijn minstens zo belangrijk. Dat droeg hij enthousiast uit in lezingen en tijdens rondleidingen door zijn verzameling. Leden van onze vereniging hebben dit ervaren toen zij op 30 mei 2015 het Louwman Museum bezochten.
Peter blijft in onze herinnering als de bevlogen collectioneur die de waarde van astronomisch erfgoed benadrukte, met mooie objecten en inspirerende verhalen. Dit past in de geest van de WLS.
Wij wensen zijn echtgenote en familie veel sterkte toe met dit verlies.

Reacties zijn gesloten.